Ларрі Пейдж

(26 березня 1973 року)
Ларрі Пейдж - один з творців пошукової системи Google і президент із продукції компанії Google Inc.
Лоуренс "Ларрі” Едвард Пейдж (Lawrence "Larry” Edward Page) народився 26 березня 1973 року в місті Лансінг, столиці американського штату Мічіган. Його батько, Карл Віктор Пейдж (Carl Victor Page) захистив у 1965 році дисертацію з інформатики та став одним з перших докторів у цій галузі; згодом він викладав в Університеті штату Мічиган (Michigan State University). Мати Ларрі Пейджа, Глорія (Gloria), викладала програмування в коледжі, (за іншими даними – в Університеті штату Мічиган). Перший комп’ютер Ларрі отримав від батьків у віці 6 років.
Закінчивши школу в Іст-Лансінг, Пейдж вступив до Мічиганський університет (University of Michigan). В якості цікавого факту повідомляється те, що під час навчання в університеті Ларрі побудував модель струменевого принтера з конструктора "Лего”. Отримавши ступінь бакалавра в галузі обчислювальної техніки, Пейдж продовжив навчання в Стенфордському університеті. Науковим керівником Пейджа став Террі Виноград (Terry Winograd), відомий фахівець в області взаємодії людини і комп’ютера.
Влітку 1995 року Пейдж познайомився з докторантом Стенфордського університетуСергієм Бріном, разом з яким він став розробляти питання системного подання інформації, що знаходиться в мережі, створюючи систему BackRub, попередницю Google. BackRub (як і Google пізніше) була заснована на запропонованій Пейджем ідеї ранжирування джерел в інтернеті, засновану на кількості посилань на ці джерела.
У вересні 1997 року Брін і Пейдж зареєстрували для нової пошукової системи доменgoogle.com. У 1998 році вони опублікували статтю "Анатомія системи великомасштабного гіпертекстового веб-пошуку” (The Anatomy of a Large-Scale Hypertextual Web Search Engine), в якій описувалися основи функціонування пошукової системи Google і яка до цих пір залишається однією з найбільш затребуваних статей з даної тематики.
Пейдж і Брін безуспішно намагалися продати ідею ранжирування за 1 мільйон доларів. Тому в 1998 році вони взяли академічні відпустки у Стенфорді і заснували власну компанію Google Inc. Незабаром запущена Пейджем та Бріном Пошукова система Google придбала значну популярність, вже через рік вона була удостоєна нагороди журналу PC Magazine, а до 2003 року стала абсолютним лідером в області пошуку.
Пейдж зазначав, що початково у Google Inc. не було комерційної спрямованості, тим не менш, за рахунок новаторських технологій підбору реклами компанія стала отримувати значні прибутки і швидко розвиватися. У 2001 році Пейдж став президентом Google Inc. по продукції, в той час як Брін став президентом за технологією, а на посаду виконавчого директора був запрошений Ерік Шмідт, у минулому один з керівників корпорацій Sun Microsystems і Novell,. У 2002 році на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Пейдж отримав звання "Керівник майбутнього” (Global Leader for Tomorrow). На початку 2004 року Брін і Пейдж були названі "Людьми тижня” на телеканалі ABC. У тому ж році творці Google отримали премію Марконі, одну з найпрестижніших нагород у галузі технологій комунікацій, а Пейдж, крім того, був обраний до Національної академії інженерних наук (National Academy of Engineering).
У серпні 2004 року Google Inc. розмістила акції на біржі, і в перший же день ціна за одну акцію піднялася з 85 до 100 доларів. Завдяки стрімкому зростанню вартості компанії Пейдж і Брін стали мільярдерами. Ринкова вартість Google Inc. у 2008 році оцінювалася приблизно в 150 мільярдів доларів, а стани Пейджа і Бріна – вже в 19 мільярдів доларів.
Підкреслюється, що Пейдж і Брін створили в компанії нестандартну атмосферу свободи для співробітників і приділяли особливу увагу їх соціальному забезпеченню. Крім того, Брін і Пейдж активно займалися благодійністю: у 2005 році ними був організований спеціальний фонд Google.org.
У грудні 2007 року Пейдж одружився на Люсі Саутворт (Lucy Southworth), в той момент перебувала в докторантурі Стенфордського університету і займалася біомедичної інформатикою.
|